
APIE PARAPIJĄ
Visagino Šv. Apaštalo Pauliaus parapijos istorija

1989 m:
-
Vietos gyventojų, parapijos komiteto ir kun. Petro Tarvydo pastangomis buvo gautas pažymėjimas apie užregistruotą Ignalinos rajono Sniečkaus gyvenvietės katalikų religinę bendruomenę ir leidimą statyti naują bažnyčią.
-
Lapkričio 15 d. įkurta Sniečkaus parapija.
-
Lapkričio 23 d. kun. Petras Tarvydas paskirtas Gaidės parapijos klebonu ir naujos Visagino (Sniečkaus) parapijos klebonu.
-
Gruodžio 10 d. Profesinės technikos mokyklos bendrabučio salėje, parapijiečių įrengtoje koplyčioje, įvyko pirmosios šv. Mišios.
1992 m:
-
Liepos mėn. pamaldos buvo perkeltos į dabartinę Visagino miesto tarybos posėdžių salę.
-
Pradėtos bažnyčios statybos. Darbais rūpinosi naujai paskirtas klebonas kunigas Vytautas Rapalis.
-
Parapijai suteiktas Šv. apaštalo Pauliaus vardas.
1996 m:
-
Tikintieji šv. Kalėdas minėjo dar neužbaigtoje, bet naujai pastatytoje Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje.
2004 m:
-
Kunigo Vido Smagurausko rūpesčiu 2004 m. balandžio 10 d. bažnyčios varpinę papildė iš Vilniaus Arkikatedros atkeliavęs senovinis varpas, sveriantis apie 1200 kg. Šis varpas, kviečiantis į šv. Mišias ir iškilmes, buvo pritvirtintas prie naujos linguojančios sijos, specialiai jam suprojektuotos ir pagamintos naujos šerdies dėka. Šio unikalaus varpo gaudesys nuo to laiko tapo svarbiu Visagino bažnyčios simboliu.
2008–2010 m:
-
Kunigo Vidmanto Rudoko iniciatyva buvo pastatyti bažnyčios vargonai.
2023 m.
-
Kunigo Raimundo Jurolaičio iniciatyva rugsėjo 17 d., sekmadienį, 11.00 val. įvyko Bažnyčios konsekravimo iškilmės. Nuo rugsėjo pradžios, ruošiantis šiai ypatingai šventei, tikintieji turėjo galimybę dvasiškai augti per Adoraciją, maldą ir išpažinties dieną, dalyvavo Šviesos kelyje, kuris nusidriekė miesto gatvėmis, ir turėjo galimybę jungtis maldoje ir giesmėmis Šlovinimo vakare. Daugelis aktyviai prisidėjo prie bažnyčios paruošimo: tvarkė ir valė bažnyčią, o norintieji pynė vainiką, skirtą konsekracijos iškilmėms. Taip pat buvo sušaukta pastoracinė taryba, siekiant užtikrinti sklandų pasiruošimą ir organizaciją šiai svarbiai progai. Iškilmėse dalyvavo gausus būrys tikinčiųjų, kunigų, buvusių bažnyčios klebonų, taip pat klierikai iš Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos. Šv. Mišias aukojo ir bažnyčią konsekravo Jo Ekscelencija Metropolitas Arkivyskupas Gintaras Grušas, kuris kartu su visais susirinkusiais šventė šią reikšmingą parapijos bendruomenės dieną.
2024 m:
-
Kunigo Raimundo Jurolaičio iniciatyva 2024 m. vasarą (birželio pradžia - rugsėjo vidurys) bažnyčioje buvo atlikti reikšmingi vidaus atnaujinimo darbai. Jie apėmė bažnyčios vidinės erdvės tvarkymą: buvo perdažytos bažnyčios sienos, presbiterijos ir dviejų zakristijų sienos, o presbiterijos grindys – nušlifuotos ir nulakuotos. Taip pat buvo atnaujinti baldai zakristijoje. Be šių pagrindinių darbų, buvo renovuotos ir kitos erdvės, įskaitant A.A. kambarį, bažnyčios choro erdves (choristų reikmėms buvo nupirkti nauji baldai) bei koridorius. Vienas iš pokyčių – senųjų sietynų (šviestuvų) nuėmimas. Jie buvo pakeisti tinkamu ir moderniu apšvietimu, kuris suteikė bažnyčiai daugiau šviesos, jaukumo bei didingumo. Atlikti atnaujinimai ne tik išsaugojo bažnyčios vidaus grožį, bet ir padidino jos funkcionalumą bei patogumą tiek kunigams, tiek bendruomenei. Atnaujinta bažnyčia tapo šviesesnė, jaukesnė ir dar labiau pritaikyta parapijiečių poreikiams. Visagino bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie šių svarbių darbų įgyvendinimo.
Parapijoje tarnaujantys/tarnavę kunigai
KLEBONAI:
-
Kun. Petras Tarvydas (1989.11.23 - 1992.01.08)
-
Kun. Vytautas Rapalis (1992-2002 m.)
-
Kun. Vidas Smagurauskas (2002-2005 m.)
-
Kun. Vidmantas Rudokas (2005-2021 m.)
-
Kun. Andžej Bylinski (2021-2022 m.)
-
Kun. Raimundas Jurolaitis (nuo 2022 m.)
VIKARAI:
-
Kun. Edvard Kopytko (1993-1994 m.)
-
Kun. Gintautas Stanevičius (1996-1997 m.)
-
Kun. Andžej Andžejevski (1998-1999 m.)
-
Kun. Stasys Guja
-
Kun. Arnoldas Smalsys
-
Kun. Pavel Paukšto (2011-2012 m.)
-
Kun. Miroslav Anuškevič (2018-2021 m.)
-
Kun. Edgar Jan Šostak (nuo 2024 m.)
Parapijos vizija
Per Evangeliją ir Jėzų Kristų atradome BENDRUOMENĘ, kuri yra mūsų, gyvenimo būdas. Evangelija – yra mūsų įkvėpimas, o Jėzus Kristus yra mūsų bendruomenės kelias („Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas“, Jn 14, 6) ir maistas („Aš esu gyvenimo duona“, Jn 6, 35).
Per Jėzų Kristų ir Evangeliją bendruomenė priėmė ir įtikėjo Tėvą, apie kurį papasakojo mums Jėzus.
Bendruomenė ne tik tiki, bet ir pasitiki geruoju Tėvu, kuris ateina ne atimti, o duoti ir gausiai apdovanoti (Dievas gali jus gausiai apdovanoti visokeriopomis malonėmis, kad visada ir visais atžvilgiais būtumėte aprūpinti ir turtingi kiekvienam geram darbui, 2 Kor 9,8).
Vedami Dievo Dvasios, visi esame Dievo vaikai. Esame Jo išrinkti, mylimi ir globojami sūnūs ir dukterys.
Asmeniškai patyrę Dievo meilę bei rūpestį, norime kitiems pasakoti apie mylintį Dievą, kuris išlaisvina ir perkeičia kiekvieną, kuris prie Jo priartėja. Mes ne tik skelbiame apie Dievą, bet ir konkrečiais meilės darbais stengiamės rūpintis tais, kuriems reikia pagalbos. Dosniai aukojame savo laiką, dalijame talentus ir turimus išteklius, kad skleistume meilę, kurios patys turime apsčiai.
Mūsų bendruomenės gyvenimo centras yra EUCHARISTIJA.
Mums tai ne tik vieta, kur pasisotiname Dievo žodžiu ir kūnu, bet ir per Jėzaus Kristaus rankas aukojame Tėvui savo gerus darbus, pasiekimus, kartu ir nesėkmes bei rūpesčius.
Tai taip pat yra vieta būti vieniems su kitais, dalytis rūpesčiais ir džiaugsmais, užmegzti prasmingas draugystes, dalytis savo tikėjimu ir susitikimo su Dievu džiaugsminga patirtimi.
Per Eucharistiją bei brolių ir seserų ryšį, parapija tampa visų namais, išklausymo, maldos, priėmimo ir meilės vieta.
Į parapiją ateina nebūtinai tik tikintys žmonės, bet ir ieškantys, sužeisti ar pasiklydę žmonės.
Čia, mūsų bendruomenėje, jie visuomet ras brolį ar seserį, kurie ras laiko, išklausys, pasirūpins.
Mūsų bendruomenėje kiekvienas jaučiasi Viešpaties siųstas skelbti Gerąją Naujieną. Todėl čia veikia įvairios tarnystės, kurios atliepia žmonių poreikius. Pvz.: yra grupė, pasiryžusi organizuoti specialius tikėjimo kursus ieškantiesiems ir lydėti šiuos žmones jų tikėjimo kelionėje. Yra tarnystė, kuri rūpinasi sergančiais, pagyvenusiais ir vienišais žmonėmis. Taip pat yra grupė žmonių, kurie padeda vaikams ir jaunimui patirti gyvąjį Dievą.
Visų tarnysčių tikslas – siekti, kad kiekvienas turėtų progą tapti bendruomenės dalimi ir atrastų savo talentus, kuriais galėtų dosniai dalintis. Tarnaujant, kiekvienas per Jėzų Kristų gali patirti, įtikėti ir pasitikėti meilės ir gailestingumo kupinu Tėvu. Kiekvienos iniciatyvos tikslas – susivienyti su Kristumi ir per Jį pažinti Tėvą, patirti brolišką meilę ir priimti Evangelijos gyvenimo būdą. Mūsų bendruomenėje kiekvienas gali atrasti tą vietą, kurioje gali pasidalyti savo talentais ir gebėjimais, taip įgyvendindamas savo pašaukimą mylėti ir tarnauti.
Mūsų bendruomenė, jos nuolatiniai nariai, bręsta per Eucharistiją, katechezę, Evangelijos klausymąsi ir mokymąsi, širdies maldą, tylą, adoraciją ir šlovinimą. Kartą per metus bendruomenė rengia išvažiuojamąsias rekolekcijas. Bendruomenės nariai leidžia kartu laiką, skirtą linksmybėms, maistui ir išvykoms, kad dar labiau pažintų ir suvienytų vieni kitus. Taip pat mokosi išeiti iš vartotojiško mentaliteto ir pereiti į dosnumą bei tarnystę.
Parapija yra bendruomenė, kurioje vyrauja „meilės dėsniai“ o ne „pasaulio logika“ - čia nėra geresnių ar blogesnių, svarbesnių ar mažiau svarbių – čia visi yra broliai ir seserys, einantys vienu Evangelijos keliu.
Bendruomenė yra patraukli ir dieviška, joje nėra susiskaldymo ir diskriminacijos, bet yra Meilė.
Bendruomenė ir jos vadovai neužsidaro nuo aplinkinių, nekelia nereikalingos įtampos ir ginčų, bet viską sprendžia Kristaus meilės, dialogo ir atleidimo dvasia. Neapsimetinėjama ir nesiekiama patenkinti savo egoizmo, čia elgiamasi nuoširdžiai ir tikrai.
Kristus yra centre, o mes esame aplink Jį.

Bendruomenės veikų istorija
-
Nuo pirmųjų parapijos dienų kunigai rūpinosi bažnyčios ir bendruomenės sielovada bei gerbuviu.
-
Bažnyčioje aktyviai veikia lietuvių, lenkų ir rusų katalikų bendruomenės.
-
Veikla vykdoma per grupes: Lietuvos Caritas, „Mamos maldoje“, „Šeimų bažnyčia“, Gyvojo rožinio grupes, lietuvių chorą „Canticum“, lenkų chorą ir vaikų giedojimo grupę „Cor angeli“.
-
Šios grupės savo maldomis, giesmėmis ir darbu prisideda prie bažnyčios puoselėjimo.
Caritas:
Mūsų parapijos Carito tarnystė prasidėjo, kai Vilniaus arkivyskupijos Carito animatorių mokymus baigė pirmosios savanorės: Renata (2022 m., VI animatorių laida), Eglė ir Miglė (2023 m., VII animatorių laida). Esminės šiuose mokymuose įgytos animatorių kompetencijos– gebėjimas telkti ir ugdyti parapijos bendruomenę gailestingumo tarnystei, atliepiant stokojančių pagalbos poreikius. 2023 m. rugsėjo 28 d. į parapijos klebono kun. Raimundo Jurolaičio ir Carito animatorių kvietimą atsiliepė daugiau nei dešimt parapijiečių, apsisprendusių Carito savanorių tarnystei. Pirmieji bendrystės renginiai „Senjorų šeštadieniai“ prasidėjo 2023 m. spalio mėn. ir buvo skirti parapijos senjorų atskirties mažinimui. Pirmasis iš jų – Vilniaus arkivyskupijos Carito Mediacijos centro „In Pace“ projekto „ŽVELK GILIAU“ paskaita-diskusija apie psichologinės sveikatos svarbą. Vėliau vyko tokie renginiai senjorams: advento vainikų pynimo, kalėdinių meduolių dekoravimo dirbtuvės, krikščioniško filmo peržiūra. 2023-2024 m. Vėlinių laikotarpiu organizuota akcija „Vėlinių pavėžėjimas“, kurios metu buvo siekiama padėti garbaus amžiaus parapijiečiams aplankyti artimųjų kapus, esant poreikiui – padėti juos sutvarkyti. 2023 m. advento laikotarpiu pirmą kartą parapijoje organizuota gerumo akcija „Būk arti“, kurios metu buvo siekiama atliepti labai konkrečius stokojančių visaginiečių poreikius, įsigyjant labai reikalingus buities daiktus. Matydami didžiulį poreikį tokią pat akciją Carito savanoriai pakartojo ir 2024 m. advento metu. Surinkti lėšas ir nupirkti reikiamus daiktu stokojantiems nebuvo vienintelis tikslas. Taip pat buvo labai svarbu sutelkti parapijiečius bendrystei, prisidedant prie akcijos ne tik lėšomis, bet darbais ir asmeniniu palaikymu. Norintys parapijiečiai buvo kviečiami į advento vainikų pynimo, kalėdinių dekoracijų kūrimo, kalėdinių meduolių dekoravimo renginius. O jų sukurtus gaminius buvo galima įsigyti sekmadieniais dosnumo mugės metu. Nuo 2022 m. organizuojama Šv. Kūčių vakarienė vienišiems žmonėms kartu su parapijos kunigais ir Carito savanoriais. 2024 m. vasario-balandžio mėn. kartu su Vilniaus arkivyskupijos Caritu organizuoti Artumo programos mokymai savanoriams, apsisprendusiems lankyti pagyvenusius žmones, padedant bendravimu ir atjauta jų poreikiams. Besibaigiant 2024 m. parapijos Artumo programoje Carito savanoriai jau globojo 9 pagyvenusius visaginiečius. 2024 m. gavėnios metu parapijoje pradėjo veikti „Dosnumo dėžė“, kurios pagrindinė idėja ir tikslas – nuolat remti stokojančius asmenis maistu. Todėl parapijiečiams pasiūlyta aukoti ilgo saugojimo maisto produktus, kuriuos Carito savanoriai pagal poreikį perduoda pavieniams žmonėms ir vienam iš Visagino vaikų dienos centrų. Per 2022 m. užmegzti ir palaikomi draugiški bendradarbiavimo ryšiai su Vilniaus arkivyskupijos Caritu, Visagino socialinių paslaugų centru, Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo Vargdienių seserų kongregacijos sesė Jolita Matulaitytė, Dievo Apvaizdos seserų vienuolyno Utenoje seserimis, Visagino Verdenės mokykla ir kt. 2024 m. lapkričio 4 d. klebonui kun. Raimundui Jurolaičiui įvertinus tarnystės naudą parapijos bendruomenei, gavus Vilniaus arkivyskupijos vyskupo pritarimą, suderinus formalumus su Vilniaus arkivyskupijos Caritu – įsteigtas Visagino Šv. apaštalo Pauliaus parapijos Caritas.